top of page

Protez Tırnak

Protez tırnak

Tırnak üstü çalışmalarından biri olan protez tırnak, tırnağı kısa ya da bozuk bir şekle sahip olan kişiler için yapılan düzeltme işlemlerinden biridir. Aynı zamanda tırnağın istenen uzunluğa getirilmesine yardımcı olur. Estetik bir el görünümüne sahip olmak isteyen kişiler için yapılan protez tırnak işlemleri ile beraber tırnağa herhangi bir zarar vermeden bu istenen görünüm oluşturulmaktadır.

Kişiler düzenli bakım yaptırarak protez tırnak uygulamalarından en sağlıklı ve faydalı sonucu almaktadır. Protez tırnak tırnakların daha kullanışlı ve güzel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan bir işlemdir.

Protez Tırnak Uygulamaları İle Estetik Tırnak Görünümü

Protez tırnak uygulamalarında ön plana çıkarılan durum tırnakların görünümünü estetik hale çevirmektir. Üstelik üzerine yapılan kalıcı oje, jel oje ve nail art çalışmaları ile görsellik daha üst seviyeye taşınmaktadır. Protez tırnak uygulamalarında kişiler istedikleri uzunluğa kadar bir tırnak yaptırabilmektedir.

Tırnakları yavaş uzayan ya da sürekli kırılan kişilerin en sık yaptırdıkları işlemlerden biridir. Üstelik kişinin kendi tırnağına hiçbir zarar vermeden uygulanması da bu işlemin faydalarını ortaya çıkarmaktadır.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez tırnakta, tırnağın üzerine uzun bir tırnak yerleştirilir ve istenen boyutta kesilir. Kalıcılık sunan bir yapıştırıcı ile bu tırnak yapıştırılır. Tırnağın pürüzsüz bir hale gelmesi için törpüleme işlemi tüm tırnak yüzeyine eşit bir şekilde yapılmaktadır. Düzgün törpüleme işlemlerinden sonra istenen renk seçimine bağlı oje sürülmektedir.

bottom of page